ВИХОВАННЯ Є ЗАСВОЄННЯ ХОРОШИХ ЗВИЧОК Платон

Я - унікальність!

„Усі люди — унікальні!" — так думає кожен з нас. Напевно так гадаєте й ви. Так думають батьки про своїх дітей, належно від того, критикують чи хвалять. Усі ми особливі і не повторні, не такі, як інші. Та й події, переживання відбуваються у вашому житті вперше і здається, що з рештою такого просто не трапляється.

Та настає період, коли вам відкривається доросле життя зі своїми можливостями і незрозумілими для вас правилами. І ви починаєте розуміти, що для вас всіх є місце в цьому світі. Ваше завдання - довести власну унікальність.

Для цього важливо зрозуміти, ким ви є, в чому ж полягає ваша своєрідність. Якщо ви ставите перед собою таке завдання, це доводить, що ви вступаєте особливий життєвий простір - простір переходу в дорослий світ. Це означає, що ви вже не безпорадні діти, хоча ще й не дорослі. Ви перебуваєте у ситуації серйозної підготовки до дорослого життя.

У всіх народів здавна існував, а в деяких зберігається й донині, ритуал переходу дітей зі світу дитинства у світ дорослих. Міфи та казки зберегли спогади про це казкове перетворення: Іванка-дурника — на Івана-царевича, Попелюшки — на Принцесу. Таке перетворення завжди вимагає від героїв казки подолання труднощів на життєвому шляху.

У підлітковому віці кожна людина усвідомлює свою унікальність, починає думати про себе як про людину, яка володіє цінностями, знаннями і здатністю проявляти власну унікальність у світі, встановлювати здорові стосунки з іншими. Крім того, вона потребує визнання власної значущості від навколишніх.

Починаючи з підліткового віку, значного впливу набуває ще одна сила — сама людина, здатна сприймати й усвідомлювати себе, а також оцінювати, активно діяти і навіть створювати умови для власного життя, змінюючи себе.

Отже унікальність - це процес становлення неповторної людини у світі, пов'язаний із визначенням сенсу життя. Унікальність пізнається у порівнянні з іншими, вказуючи на несхожість і незвичайність.

Кiлькiсть переглядiв: 241