Зв'язок з минулим – шлях у майбутнє

З історії створення Музейної кімнати “Пам’ять”

при ПТУ № 17 м. Олександрії

Середнє професійно-технічне училище № 17 було відкрите 01.11.1985 року.

Весною 1987 року учні та педагогічні працівники були запрошені в м.Слонім (Білорусія) в механізований Олександрійський корпус. Після повернення з Білорусії керівник делегації Агасандян Е.Г. та комсорг училища Яковенко В.Є. звернулися до адміністрації про створення Ради музею та музейної кімнати.

Рада музею під керівництвом Агасандяна Е.Г. прийняла рішення про створення музейної кімнати історичного профілю.

Для музейної кімнати учні почали збирати експонати, документи, фотоматеріали. Музейна кімната була створена і відкрита до Дня перемоги 08.05.1987 р. В ній розмістилися експозиції присвячені шляху 8-го механізованого Олександрійського корпусу в роки Великої Вітчизняної війни.

Було зібрано багато експонатів з етнографії, з тематики Великої Вітчизняної війни та історії училища.

Розділи музейної кімнати:

² Історія України та Державної символіки;

² Етнографічний розділ;

² Велика Вітчизняна війна;

² Військовий шлях 8го МАКа та його славні герої;

² Історія училища;

² Євроклуб

В розділі історії України оформлена експозиція на двох турнікетах (32 сторінки), на яких є відомості й тексти Магдебурзького права, Універсалів Богдана Хмельницького, Конституцій Пилипа Орлика й Михайла Драгоманова, Універсалів Михайла Грушевського й портрети президентів України. До річниці “Помаранчевої революції”, створено стенд з портретом президента України Віктором Ющенком, помаранчевої символіки та символіки України. На цих сторінках знайшли відображення матеріали старої Олександрії XIX століття фотодокументи (Покровського собору, будинку Земства, Театру, Синагоги та інші). Багато з них збереглися до наших часів, деякі відбудовані (наприклад, Свято-Новопокровський Собор).

В етнографічний розділ зібрані експонати 18-19 століття: прялки, вишиванки, експонати побуту та інші.

Велика Вітчизняна війна в музейному осередку займає саме почесне місце. В цьому розділі зібрано багато експонатів з часів війни: нагороди, каски, гільзи від снарядів, осколки від мін, солдатські котелки та пляшки для води; тут знаходиться рукопис – книга про військовий шлях МАКа, складена в роки війни ветераном бригади, капітаном у відставці Шевальє Ігорем Олександровичем (зараз проживає м. Гродно); буклети-довідники концтаборів – Освенцим, Бухенвальд, Хатинь та інші..

Оформлені експозиції :

² Героям Радянського Союзу;

² ветеранам Олександрії;

² маршалу, двічі Герою Радянського Союзу Кошовому П.К.;

² відомому партизану війни на Кіровоградщині і в Словакії Діброві І.Д.;

² крилатій доньці України, льотчиці, Герою Радянського Союзу Худяковій А.Ф;

² Герою Радянського Союзу, старшому лейтенанту Очеретько І.Д.;

² стенд, присвячений визволенню Олександрії від фашизму з біографією учасників звільнення нашого міста, заслуженого вчителя України, письменника Настасьєва Г.К. “Тих днів не змовкне слава”.

Доповнюють експозицію стендів два стелажі з матеріалами про військовий шлях двох ветеранів війни, членів Ради ветеранів Веселовського Бориса Костянтиновича, Кашина Федора Васильовича, які під час проведення акції “Здай свій реквізит в музей”, передали в музейну кімнату свої медалі, грамоти, біографії та пам’ятні подарунки.

Завершує експозицію Музею – постійнодіюча виставка виробів з різьби по дереву, які виконані учнями училища; в Музеї є стенд з новим гербом м. Олександрії, куточок етнографічної України, формується Спортивний куточок (кубки, грамоти учнів за спортивні досягнення спортсменам училища в міських та обласних змаганнях.

На базі музейного осередка створено Євроклуб. Президент клубу – керівник музейного осередка Агасандян Е.Г., який створив його в 2003 році.

Клуб має свій куточок в музеї, знаходиться література, створено правління клубу, яке вийшло на прямий зв’язок з представником Єврокомісії з прав людини в Києві і привезли від них нову літературу (журнали “Європа”, “Євробюлетень”, буклети, довідник “Євро” та інші.). Тематика лекцій:

² ЄС – член світового суспільства;

² Економіка, політика та юридичний стан України з точки зору вимог членів ЄС;

² Історія ЄС та принципи його організації;

² Євровалюта: історія і перспектива;

² Кроки України до ЄС; сучасні відносини України та ЄС;

² Досвід нових членів ЄС й країн претендентів;

² Структура ЄС – баланс повноважень;

² Сучасна ситуація в ЄС та тенденція розвитку;

² Програма розширення ЄС.

Мета клубу – сприяти формуванню в учнів уявлень про необхідність Євроінтеграції України, її вступу до Євросоюзу; розкрити учням вимоги ЄС до вступу України в Євросоюз. Проводяться лекції, семінари, пишуться реферати; все це сприяє розширенню уявлень учнів про економічне та політичне життя країн Західної й Центральної Європи.

Учні – члени Євроклубу, беруть участь в обласних, державних та міжнародних конкурсах.

Кiлькiсть переглядiв: 42